Reklam

Şanlıurfa'da çiftçilere ücretsiz sebze fidesi dağıtıldı

Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesinin kendi seralarında ürettiği 2 milyon sebze fideleri çiftçilere dağıtıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar'ın katıldığı dağıtım töreninde çiftçilere 500 bin domates, 500 bin patlıcan ve 1 milyon biber fidesi verildi.

Şanlıurfa'da çiftçilere ücretsiz sebze fidesi dağıtıldı
Editör: Urfa Haber 63
22 Nisan 2024 - 12:27
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Akçakale yolu üzerinde bulunan serada "Fide Bizden Üretim Sizden" sloganı altında 2 milyon adet sebze fidanı dağıtımı için bir program düzenledi.
Düzenlenen programa Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Yetimoğlu, Şanlıurfa İl Tarım ve Orman müdürü Mehmet Aksoy ve Çiftçiler katılım sağladı.
Programda konuşan Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, çiftçilere 500 bin domates, 500 bin patlıcan ve 1 milyon biber fidesi verileceğini açıkladı.
Konuşmasının tamamında ise Mehmet Kasım Gülpınar, “Bu bizim isim Büyükşehir Belediye başkanı olarak ilk resmi programımız sayılabilir. Tarımın içinden gelen, çiftçileri iyi bilen ve çiftçilikle geçimini sağlayan biri olarak, asli mesleğim ve görevim gereği bu projenin Tarım Dairesi ile birlikte değerli paydaşlarımızla yürütülmesinden memnuniyet duyuyorum. Bu projenin açılışında sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Üniversiteler, Tarım İl Müdürlüğü, ziraat odaları ve diğer paydaşlarımızla birlikte, ilerleyen dönemlerde daha güzel ve büyük projelere imza atacağımıza inanıyorum.
Belediye bünyesinde yeni bir yapılanmaya da gideceğiz ve bu konuda duyuru yapma gereğini duyuyorum. Daha etkin, kullanılabilir ve proaktif bir belediye yapılanması için kolları sıvamış durumdayız. Bazı dairelerde değişiklikler olacak ve bu değişikliklerde, makama özgü kişilerin değil, kaliteli, liyakatlı ve ehliyetli kişilerin bulunacağı bir yapılanma anlayışını benimsiyoruz. Bu konuyu ilerleyen günlerde ilk meclis toplantımızda ele alacağız çünkü gerçekten bir yeniden yapılanmaya ihtiyaç var. En önemli amaçlarımızdan biri, kaynakların israfını önlemektir.
Bu konuda emek sarf eden ve çaba gösteren herkese teşekkür ediyorum, özellikle Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı ve ekibine minnettarım. Urfa'da yapılan her işte katkısı olan herkesin bu minneti hak ettiğini düşünüyorum. Bu projeleri geliştirerek daha da ileriye taşıyacağımıza dair gayretlerimiz devam edecek.
Bize verilen bilgilere göre, isot, patlıcan ve domates fidesi olmak üzere toplamda 2 milyon adet sebze fidesi dağıtacağız. Bu fidelerin piyasa değeri 9 milyon TL ancak biz bunları 150.000 TL'ye ürettik. Ayrıca, önümüzdeki sezon için 50.000 adet fıstık ve 30.000-35.000 adet yağlık zeytin fidesi üretimi için çalışmalara başladık” ifadelerini kullandı.
 
Bu haber 317 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum