Reklam
Reklam

Şanlıurfa'da 20 bin fidan toprakla buluştu

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle "11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” ilan edilmesiyle birlikte “Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes” sloganıyla Şanlıurfa'da 20 Bin Fidan toprakla buluşturuldu.

Şanlıurfa'da 20 bin fidan toprakla buluştu
Editör: Urfa Haber 63
11 Kasım 2021 - 12:07 - Güncelleme: 11 Kasım 2021 - 12:48
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirdiği ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası yeşillendirdi. Şanlıurfa Valiliği koordinesinde Bozova ilçesine bağlı Akçahisar Mustafacık bölgesinde fidan dikim etkinliği yapıldı
11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle Bozova ilçesine bağlı Akçahisar Mustafacık bölgesinde gerçekleştirilen ağaç dikim törenine, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Metin Düz, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Mehmet Zeki Bayıcı, kurum müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katılım gösterdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile başlayan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında tüm Türkiye’de 711 noktada toplam 5 milyon fidan toprakla buluştu.. Yıl sonuna kadar ise 84 milyon için 3’er fidan olmak üzere, toplam 252 milyon fidan toprakla buluşacak.
 
Bu haber 1337 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Candan ÖZEN Emekli öğretmen
    1 yıl önce
    Sayın basın mensubu arkadaşlar.Haberin içeriğinde neden bu girişimi başlatan kadın girişimci Saadet Aişeoğlu'yla ilgili bir bilgi verilmemiş.Bu kadın arkadaş Urfa'mıza Atatürk ormanından başka bir ormanlık alan kazandırmak için arkadaşlarıyla yola çıkmış ve ne siyasetten ne de başka açılardan bir beklenti içerisinde.Eylül-Ekim aylarında konuyla ilgili yapılan haberlerde, haberi videolu olarak çıkan girişimciyi bir kenara atıp sadece protokolü ön plana çıkartmak haber etiğiyle bağdaşıyor mu?Haberde STK olarak bahsedilenler kimler?Ulusal basında bile (Sabah gazetesi https://www.sabah.com.tr/sanliurfa/2021/10/29/sanliurfada-63-bin-fidanla-yeni-bir-ormanlik-alan-olusturuluyor) "Eylül ayında Endüstri Mühendisi Saadet Aişeoğlu’nun girişimleriyle Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü iş birliği ile başlatılan fidan bağış kampanyası," şeklinde açıklama varken bu duyarsızlık neden?Lütfen Urfa'ya sahip çıkan Urfalılara sahip çıkarak destek olunuz.Bu tür sivil girişimler artsın.Saygılarımla.