Şanlıurfa "Ben de Varım" dedi

Şanlıurfa Valiliğince kentte "Ben de Varım" kampanyası kapsamında sel bölgesine ulaştırılmak üzere toplanan 10 tır ayni yardım düzenlenen törenle Kastamonu'ya uğurlandı.

Şanlıurfa "Ben de Varım" dedi
19 Ağustos 2021 - 19:10 - Güncelleme: 20 Ağustos 2021 - 09:06
Şanlıurfa Valiliğince kentte "Ben de Varım" kampanyası kapsamında sel bölgesine ulaştırılmak üzere toplanan ayni yardımlar Vali Abdullah Erin'in katılımıyla düzenlenen törenle Kastamonu'ya uğurlandı.
Gerçekleşen törene Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli,  Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Alay Komutanı Tuğgeneral Metin Düz ve çok sayıda STK katıldı.
TÜRKİYE’NİN HER TÜRLÜ ZORLUĞUN ALTINDAN KALKABİLECEK GÜÇTE
Törende konuşan Şanlıurfa Valisis Abdullah Erin, “ Önce Akdeniz ve Ege’de yaşanan yangınlar, ardından geçtiğimiz günlerde meydana gelen sel felaketleri ile Türkiye’nin her türlü zorluğun altından kalkabilecek güçte ve kabiliyette, afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, afetlerden zarar görenlere de geçmiş olsun.  Bu birlik ve beraberliği en güçlü şekilde sürdürerek, gelecek nesillere teslim etme sorumluluğumuz var. Karşılıklı yardımlaşma ve dayanışma, millet olarak en güzel sergilediğimiz hassasiyetlerimizden biridir.” diye konuştu.
BİR VE BERABER OLMAK, EL UZATMAK ZAMANI
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise, “Bu zamanlar konuşmak zamanı değil, bir ve beraber olmak, el uzatmak zamanı. Biz de Sayın Valimiz öncülüğünde bir araya gelerek neler yapabileceğimizi konuştuk. İlçe belediyelerimiz, STK’larımız, işadamlarımız ve halkımızın desteğiyle burada gördüğünüz hazırlıklar yapıldı. Birazdan burada gördüğünüz yardımları Karadenizli dostlarımıza, kardeşlerimize ulaştıracağız. Bu yardımları, halkımız adına ulaştırıyoruz. Bunun Urfamıza da diğer yerlere de bereket olarak dönmesini diliyor, selden zarar gören tüm kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.” diye konuştu.
Şanlıurfa Müftüsü Ramazan Tolan"ın yaptığı dua eşliğinde toplanan yardımlar tırlarla sel bölgesi olan Kastamonu'ya doğru yola çıktı.
 

Bu haber 1503 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum