beylikdüzü escort
Advert

Ekinci, Eski Urfa Yeni Urfa’ kitabını hediye etti.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya ilçede yapılacak projelerle ilgili bilgi verip Eyyübiye Belediyesi tarafından basılan ‘Eski Urfa Yeni Urfa’ kitabını hediye etti.

Ekinci, Eski Urfa Yeni Urfa’ kitabını hediye etti.
Ekinci, Eski Urfa Yeni Urfa’ kitabını hediye etti. Admin
Bu içerik 280 kez okundu.
Reklam
Haberin videosu için tıklayın!

Bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Şanlıurfa’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile bir araya gelen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ilçede yapılan ve yapımına devam edilen projelerle ilgili bakan Avcı’ya bilgi verdi. Eyyübiye ilçesinin demografik yapısını Bakan Avcı’ya ileten ve özellikle gençlerle ilgili yapılan çalışmaların devamı konusunda Bakan Avcı’dan destek isteyen Başkan Ekinci’nin konuşmalarını not alan Bakan Avcı projelerin hayata geçirilmesi hususunda destek vereceğini söyledi.  Başkan Ekinci ayrıca Bakan Avcı’ya Eyyübiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Eski Urfa Yeni Urfa’ verdi. Bir süre kitabı inceleyen ve kitap hakkında Başkan Ekinci’den bilgi alan Bakan Avcı’nın kitabı dikkatlice izlemesi dikkatlerden kaçamadı.

İlçe sınırları içinde hayata geçirilen ve açılışa hazır hale getirilen gençlik merkezleriyle ilgili Bakan Avcı’dan destek alan Başkan Ekinci konuşmasında şunları söyledi;” Eyyübiye ilçemizin nüfusuna baktığımız zaman yaş ortalaması 19’larda çok ciddi bir sorun. Nüfusunda %60’ı ilkokul mezunudur. Nüfusun %70’i de dar gelirlidir. 57 bin aile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kayıtlıdır. Dolayısıyla burada Sosyal Belediyecilik anlamında yapılacak en büyük hizmetlerden biri gençlere yapılacak yatırımlardır. Bu anlamda da bizlerin açmış olduğu Gençlik Kültür Merkezlerimiz var, İnşaatı devam eden var. Özellikle Buhara Kültür Merkezimiz şuanda açılışa hazır hale gelmek üzeredir. Bu merkezimizin döşenmesi konusunda desteklerinizi birde turizm alt yapısı konusunda özellikle Yardımcı Mahallemizle ilgili daha önce sizlere başvurumuz var kilitli parke noktasında. Diğer bir konuda İnanç Turizmi konusunda hakikaten Hz. İbrahim Peygamber Makamı, Hz. Eyyüp Peygamber Makamı ilçemizde bulunuyor. Bu iki makam arasında yaklaşık 4.4 kilometrelik bir mesafe var. Bu yol güzergâhında çarpık kentleşme var. Dolayısıyla buradaki bazı alanların istimlak edilmesi, yol genişletme, , cephe iyileştirme ve tabi burada istimlak edilecek yerlerinde ticari alanlar yapmak kaydı ile cazibe merkezleri kapsamında bir başvurumuz olacak. Bakanlık olarak burada desteklerinizi bekliyoruz.’’

urfa urfa haber sanlıurfa belediye
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversiteye Girişte Sınavsız Model Söz Konusu Değil
Üniversiteye Girişte Sınavsız Model Söz Konusu Değil
Urfa'da şalteri kaldırmak isterken canından oldu
Urfa'da şalteri kaldırmak isterken canından oldu