beylikdüzü escort
Advert

Kayıt Dışı İle Mücadele Gece De Sürüyor

Şanlıurfa’da, kış mevsiminde meydana gelen elektrik kesintisinin önüne geçebilmek için bir dizi tedbir alan Dicle Elektrik Dağıtım, kayıt dışı elektrik kullanımının önüne geçebilmek için geceleri de denetimler yapmaya başladı.

Kayıt Dışı İle Mücadele Gece De Sürüyor
Kayıt Dışı İle Mücadele Gece De Sürüyor Admin
Bu içerik 233 kez okundu.
Reklam

Şanlıurfa’da, kış mevsiminde meydana gelen elektrik kesintisinin önüne geçebilmek için bir dizi tedbir alan Dicle Elektrik Dağıtım, kayıt dışı elektrik kullanımının önüne geçebilmek için geceleri de denetimler yapmaya başladı. Kentin 4 mahallesinde yüzlerce ev ve işyerinin sayaçları enerji şirketine bağlı ekiplerce kontrol edilerek yasadışı kullanım tespit edilen müşteriler hakkında gerekli işlemler yapıldı.

 

KAYIT DIŞI İLE MÜCADELE

Havaların soğumaya başlaması ve buna bağlı olarak kayıt dışı elektrik kullanımının artması ile birlikte Şanlıurfa’da trafolara aşırı yük binmeye başladı. Bunun sonucunda ortaya çıkan arızalar yüzünden kentte istenmeyen elektrik kesintileri yaşanınca, bunun önüne geçmek üzere Dicle Elektrik Dağıtım, kayıt dışı kullanım ile mücadele başlattı.

 

250 EV VE İŞYERİ DENETLENDİ

Daha önce gündüz denetimler yapan Dicle Elektrik ekipleri, artık geceleri de sayaç kontrolleri gerçekleştiriyor. Dün gece merkez Haliliyeilçesine bağlı Bahçelievler ve Cami Kebir ile Eyübiyye ilçesine bağlı Hayatı Harrani ve Selçuklu mahallerinde 70 kişiden oluşan 35 ekip ile eş zamanlı denetim yapıldı. Yaklaşık 3 saat süren çalışma sonunda 250 konut ve işyerinin sayacı kontrol edildi. Bunlardan kayıt dışı elektrik kullandığı saptanan 42 müşteri hakkında ise yasal işlem başlatıldı.

urfa urfa haber sanlıurfa elektrik kesintisi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversiteye Girişte Sınavsız Model Söz Konusu Değil
Üniversiteye Girişte Sınavsız Model Söz Konusu Değil
Urfa'da şalteri kaldırmak isterken canından oldu
Urfa'da şalteri kaldırmak isterken canından oldu