Urfa'da arazi toplulaştırma çalışmaları sürüyor

Şanlıurfa Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında toplam 79 kırsal mahallede 1 milyon 550 bin 240 dekar alanda arazi toplulaştırma çalışmalarının devam ediyor.

Urfa'da arazi toplulaştırma çalışmaları sürüyor
25 Kasım 2021 - 09:19
Şanlıurfa GAP 10 arazi toplulaştırma çalışmaları kapsamında DSİ GAP 15. Bölge müdürlüğü tarafından tarla içi yol çalışmaları devam ediyor.
DSİ GAP 15. Bölge müdürlüğü arazi Toplulaştırma çalışmaları kapsamında Şanlıurfa'nın merkez ve ilçelerinde tarla içi yol çalışmaları devam etmektedir.
Arazi toplulaştırması ile birlikte diğer altyapı hizmetlerinin de (sulama, tarla içi geliştirme işlemleri vb.) birlikte yürütülen çalışmalar kapsamında DSİ GAP 15. Bölge müdürü Mahmut Berber ve teknik ekip Şanlıurfa GAP 10 yapılan arazi çalışmalarında inceleme yaptı.
.Arazi toplulaştırma çalışmalarının amacı; Tarım işletmelerinin sahip oldukları küçük, parçalı ve dağınık arazileri modern tarım işletmeciliğine göre yeniden düzenleyerek, daha az zaman, iş gücü ve sermaye kullanımı sağlamak, üretim faktörlerinden en iyi biçimde yararlanarak tarımsal üretimi ve tarım işletmelerinin verimliliğini artırmak ve kırsal kesimdeki nüfusun hayat standartlarını yükseltmektir.
DSİ GAP 15. Bölge Şanlıurfa  müdürlüğünden yapılan açıklamada;
"Bölge Müdürümüz Sn Mahmut Berber ve beraberindeki teknik heyet ile birlikte  ŞANLIURFA GAP 10 Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Projesinin inşaat sahasında incelemelerde bulundu "
 
Bu haber 270 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum