Sünnet ziyaretine katılan Nasrettin hoca çiğköfte yoğurdu

Şanlıurfa’da sünnet ziyaretine katılan Nasrettin hoca çiğköfte yoğurdu.

Sünnet ziyaretine katılan Nasrettin hoca çiğköfte yoğurdu
13 Eylül 2021 - 16:31
Kirveliğini Eyyübiye kurucu Belediye Başkanı  Mehmet Ekinci'nin yaptığı Yeşilay Şanlıurfa Şube başkanı, eğitimci, ressam Muharrem Çelik'in oğlu Muhammed Yusuf geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet tesislerinde görkemli bir sünnet  merasimi ile sünnetti gerçeklesti.
At sırtında havai fişek ve meşaleler eşliğinde sahneye giren sünnet çocuğu, semazen gösterileri, hareketli halay müzikleri,  Nasrettin hoca'nın Çelik'e ait hikaye kitaplarının çocuklara   dağıtması, yöresel supha  yemeği ikramı büyük bir beğeni topladı. 
Sünnet olan Muhammed Yusuf ailesinin  dost ve akrabaları tarafından evinde ziyaret  edilmektedir. Ziyaretçilerden biri'de Nasrettin Hoca oldu. Nasrettin Hoca kapıyı çalarak Muhammet Yusuf'a düdük getirdiğini söyleyerek içeri girip düdük hediye etti ve çeşitli fıkralarını anlattı.  Urfalıyam ezelden türküsü  eşliğinde çiğ köfte yoğurdu. ilk defa çiğ köfte yoğurduğunu söyleyen Nasrettin Hoca çocukları çok sevdiğini Muhammed Yusuf için uzak diyarlardan Şanlıurfa'ya geldiğini söyledi. Muhammed Yusuf ve ablaları Leyle Nur Hira Nur da Nasrettin hoca'yı çok sevdiklerini fıkralarını ilgi ile dinlediklediler. Çocuklar Nasrettin hoca'nın ev ziyaretinden  dolayı teşekkür ettiler. Yeşilay Şube Başkanı Eğitimci Yazar,  Ressam Muharrem Çelik tiyatro oyuncusu Halil Karagöz arkadaşının Nasrettin Hoca tiplemesi ile oğlunu  sevindirmek için evine geldiğinden dolayı çok teşekkür etti.
 
Bu haber 588 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum