Özel Metrolife Hastanesi Kelebek hastalarının umudu oldu

Şanlıurfa Özel Metrolife Hastanesi, Dünya'nın ve Türkiye'nin birçok ilinden gelen Kelebek hastaların tedavisinde merkez olma yolunda ilerliyor.

Özel Metrolife Hastanesi  Kelebek hastalarının umudu oldu
Editör: Urfa Haber 63
30 Haziran 2022 - 11:13 - Güncelleme: 30 Haziran 2022 - 16:59
Özel Metrolife hastanesi Kelebek hastalığı nedeniyle ellerini kullanamayan bir çok hastanın umudu olmaya başladı.
Diyarbakır'da bulunan Gerçekler Dünyası Araştırma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine bağlı 5 hastanın kapanmış ellerini Şanlıurfa Metrolife hastanesinde Plastik Cerrahi Uzmanı Abdulkadir Calavul tarafından yapılan başarılı operasyon ile açıldı.
Dernek Başkanı Şenay Çalışır öncülüğünde Şanlıurfa Özel Metrolife Hastanesine getirilen, Meryem Bağcı (16), Eylül Naz Erden (9, Avusturya'dan Arkam Haşim (12) Erbil'den Hasret Çağrı (12), İstanbul'dan Muhamed Emir Kuran (10 ), yapılan başarılı ameliyatlar ile sağlığını kavuşup evlerine mutlu bir şekilde gönderildiler.
KELEBEK HASTALARINIA UMUT OLDULAR
Özel Metrolife Hastanesi Başhekim yardımcısı Op.Dr.Ali Suat Erkoç," Abdülkadir Hocamız , bu bölgede parmak kopması, ciddi kesiler gibi her türlü travma vakasını kabul etmektedir. Gerçekten özellikle el cerrahisi gibi spesifik ve tecrübe isteyen ve çok az sayıda merkezde yapılan bu işlemlerin Şanlıurfa’da yapılabiliniyor olması ilimiz için çok büyük şanstır. Artık el kesisi, uzuv yaralanması , kopması gibi major cerrahi gerektiren hastalar başka bir ile gitmek zorunda kalmayacak , hatta bu tür sağlık problemlerinde ilimiz Türkiye’de önemli bir merkez haline gelecektir"dedi.
Plastik Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor A.Kadir Calavul ise," Viyana'dan 2 , Nevşehir'den 1 , Viranşehir'den 1 ve Tokat'tan 1 hasta olmak üzere toplam 5 kelebek hastamızın ameliyatını 10 saatte  Şanlıurfa Metrolife Hastanesi'nde gerçekleştirdik.  Yaptığımız ameliyat Şanlıurfa'da  özel bir hastanede ilk kez yapılan  bir ameliyat olma özelliği taşımaktadır. Şimdiye kadar 82 kelebek hastasını ellerine kavuşturduk.  Bu tür hastalığı olan hastaların farklı şehirlere gitmelerine gerek kalmayacak. Bundan sonra Metrolife Hastanesi'nde bu tür hastalara hizmet vermeye devam edeceğiz"diye konuştu.

 
Bu haber 2758 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum