Kırtasiyeciler rahat nefes aldı

Yüz yüze eğitimin başlamasının ardından, iki yıldır iş yapamaz halde olan Şanlıurfalı kırtasiyeci esnafında yoğunluk arttı. Yapılan alışverişle birlikte sektörde de bir canlılık başladı.

Kırtasiyeciler rahat nefes aldı
13 Eylül 2021 - 10:41
Pandemi nedeniyle iki yıla yakın okulların çoğunlukla kapalı olmasından dolayı işleri durma noktasına gelen kırtasiye esnafı,  6 Eylül ayında okulların açılmasıyla rahat bir nefes aldı.
KIRTASİYECİLER RAHAT NEFES ALDI
Geçen hafta okullar açıldı. Öğrenci ve veliler uzun süre sonra yapılan  yüz yüze eğitim için kırtasiyelerin yolunu tuttu. Bu sebeple, kırtasiyecilerde bir yoğunluk oluşuyor. 2 yıllık süreç içinde ciddi zarara uğrayan kırtasiyeciler, alışverişin başlamasıyla beraber, rahat bir nefes aldı. Velilere ve öğrencilere çağrıda bulunan kırtasiyeciler, “Defter, kitap, kalem ve diğer eğitim ürünleri kırtasiyecilerden alınır, siz de öyle yapın” dedi.
İKİ YIL SONRA GELEN İLK SİFTAH
Okulların açılmasının kırtasiyecisinden kantincesine, servisçisinden ayakkabıcısına kadar birçok sektöre ekonomik anlamda büyük faydası olduğunu dile getiren Müslüm Aslan, "Kırtasiyeciler olarak bizim en büyük sıkıntımız, zincir marketlerin kırtasiye malzemeleri satmaları. Kalitesiz kırtasiye ürünlerini daha ucuza satıyorlar ve bu durumda bizim işlerimizi bir hayli etkiliyor” dedi.
ASLAN, "KIRTASİYECİLER OL
arak bir buçuk yıldan beri neredeyse kapalıyız. 6 Eylül’den itibaren yüz yüze eğitime başlamasıyla hepimizin yüreğine su serpti. Pandemi döneminde çok sıkıntılarımız oldu. Ancak şu an itibariyle işlerimiz açıldı"dedi.
 
Bu haber 372 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum