Reklam
Reklam

Haliliye Belediyesinden bir hizmet daha!

Haliliye Belediyesi gençlere yönelik Devteyşti Mahallesine yapılan 100 kişi kapasiteli okuma salonu düzenlenen törenle açıldı.

Haliliye Belediyesinden bir hizmet daha!
Editör: Urfa Haber 63
23 Kasım 2022 - 14:53 - Güncelleme: 23 Kasım 2022 - 16:57
Haliliye Belediyesi’nin Devteşti Mahallesine yaptırdığı okuma salonunun açılışı gerçekleştirilerek gençlerin hizmetine sunuldu. Açılış törenine Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat yanı sıra Haliliye kaymakamı Serap Özmen Çetin.Ak parti MKYK üyesi Vildan Polat,  Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Teşkilatı üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Haliliye Belediyesi, nüfus yoğunluğunun olduğu Devteyşti Mahallesine de bir Okuma Salonu kazandırdı. Gençlerin üniversite sınavına daha emin adımlarla hazırlanması için Devteyşti Okuma Salonu, 100 kişi kapasitesiyle faaliyete sunuldu. Sessiz ve nezih ortamıyla ders çalışmak için gençlerin uğrak adreslerinden biri olacak olan Devteyşti Okuma Salonu, 08.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet verecek.
Okuma Salonunun açılışında konuşan Başkan Mehmet Canpolat “Devteyşti Mahallemiz, Şanlıurfa’nın ve Haliliye’nin en büyük Mahallesi. Yaklaşık 60 bine yakın nüfusu var. Mahallemiz nasıl ki, 2019 öncesi bizim için önemliydiyse, söz vermiştik. Bütün hizmetler ilk buradan başlayacak, fark kalmayacak diğer mahallelerden demiştik. Şu anda 2022’deyiz ve fark kalmadı. Gençliğe yatırım, geleceğe yatırım sloganı ile hareket ediyoruz. Yaş sınırı gözetmeksizin, Okuma Salonlarımız ile milletimize hizmet etmek istiyoruz. Devteyşti Mahallemize devasa bir yeşil alan demiştik, Millet Bahçemiz yüzde 99 oranında bitti. Cumhurbaşkanımızın inşallah buraya teşriflerinde açılışını yapmış olacağız. Buraya hastane sözü vermiştik, bu ay sonuna kadar poliklinik hizmetleri başlamış olacak. Bölgemiz daha güvenli hale gelsin demiştik, Haliliye’mize İlçe Emniyet Müdürlüğü yakışır demiştik, Ahmet Yesevi Mahallemizde de kazı çalışmaları başladı. Şu anda da, Devteyşti Okuma Salonumuzdayız. İlçe Müftümüzle burayı Okuma Salonu’na çevirelim dedik. Ne yapıyorsak gençlik için, gelecek için yapıyoruz. İnşallah bu hususla ilgili bizler de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde, AK Belediyecilik yolunda sizlere hizmet etmeye gayret edeceğimizi, gönüllerde olmaya devam edeceğimizi ve en önemlisi dualarınıza talip olduğumuzu ifade eder, teşekkür ederim.”
Kaymakamı Serap Özmen Çetin, “Bu açılış çok önlemli bir haftada yapılıyor. Bu hafta Öğretmenler Günü. Bu açılışın bu hafta yapılması açılışa anlam katıyor. Eğitim bizim öncelikli alanlarımızdan. Şanlıurfa genç bir nüfusa sahip, eğitime her geçen yıl çok daha fazla önem vermemiz gerektiğini bilicinde olmamız gerekiyor. Belediye Başkanımıza, Devteyşti Mahallemize böyle bir alan açtığı için teşekkür ediyorum. Okuma Salonumuzun hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
Açılış konuşmalarının ardından Devteyşti Okuma Salonu kurdelelerin kesilmesiyle hizmete sunuldu.
 


Bu haber 2459 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum