Bombalı eylem hazırlığındaki terörist Şanlıurfa'da yakalandı

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde illegal yollardan ülkemize gelen 4 terörist yakalandı. Çantalarında mühimmat ele geçirildi ve yürütülen soruşturmada Şanlıurfa-Bozova karayolu üzerindeki taş ocakları yakınlarından bomba tespit edildi.

Bombalı eylem hazırlığındaki terörist Şanlıurfa'da yakalandı
12 Mart 2021 - 21:09
İçişleri Bakanlığı, yasa dışı yollardan Türkiye'ye giriş yapan ve bombalı eylem hazırlığındaki PKK/YPG'li teröristin Şanlıurfa'da yakalandığını bildirdi.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda Suruç ilçesinde durumundan şüphelenilen 4 kişi durduruldu. Söz konusu 4 şüphelinin illegal yollardan Türkiye'ye geçtiği tespit edilirken, bu kişilerden birinin ise PYD/YPG terör örgütü bünyesinde faaliyet gösterdiği belirlendi. Teröristin çantasında yapılan aramada 100 el yapımı, 2 fabrika yapımı fünye ile 1 USB bellek ele geçirildi. Belleğin incelenmesi sonucunda ise Şanlıurfa-Adıyaman kara yolundaki taş ocakları yakınlarında yaklaşık 10 kilo patlamaya hazır el yapımı patlayıcı bulundu. Patlayıcı madde uzman ekipler tarafından yerinde imha edildi.
 
Bu haber 3113 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum