Reklam
Reklam

Bakan Yerlikaya bir yıllık bilançoyu açıkladı!

Bir yıl içeresinde Göçmen Kaçakçılığı Organizatörlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda, Gözaltına alınan 10 bin 482 şüpheliden 3 bin 744’ü tutuklandı.

Bakan Yerlikaya bir yıllık bilançoyu açıkladı!
Editör: Urfa Haber 63
31 Ocak 2024 - 08:24
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, geçen yıl göçmen kaçakçılığı organizatörlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda, 10 bin 482 şüphelinin yakalandığını ve şüphelilerden 3 bin 744'ünün tutuklandığını açıkladı.
Sosyal medyada paylaşım yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya;
“1 Ocak 2023-31 Aralık 2023 tarihleri arasında:
GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI ORGANİZATÖRLERİNE yönelik düzenlenen operasyonlarda,
10. 482 şüpheli yakalandı.
3. 744ü tutuklandı.
1. 479u hakkında adli kontrol kararı verildi. Gözümüz, adli kontrol kararı ile bırakılanların da her an üzerlerinde. Takibimizi sürdürüyoruz.
Bin 479u hakkında adli kontrol kararı verildi. Gözümüz, adli kontrol kararı ile bırakılanların da her an üzerlerinde. Takibimizi sürdürüyoruz.
371 bin 433 Vize/Vize Muhafiyeti veya İkamet Süresi Biten Yabancı (Düzensiz göçmen durumuna düşen) Düzensiz Göçle Kararlı Mücadelemiz Sonucu Kendiliğinden Ülkemizden Çıkış Yaptı.
82 bin Suriyeli,
GÖNÜLLÜ, GÜVENLİ VE ONURLU
GERI DÖNÜŞ KAPSAMINDA ülkelerine döndü.
223 bin 856 Düzensiz Göçmenin Sınırlarımızda Kurduğumuz Sınır Fiziki Güvenlik Sistemleri İle Milli Savunma Bakanlığımızın Kararlı Ve Hassas Çalışmaları Neticesinde Sınırlarımızdan Girişi Engellendi.
254 bin  Düzensiz Göçmen Yaptığımız Operasyonlar, Mobil Göç Araçlarımız ve Kararlı/Tavizsiz Çalışmalarımız Sonucu Yakalandı.
Umut Tacirliği Yaparak İnsanları Kandıran, Binlerce İnsanı Göç Yollarında Ölüme Sürükleyen, Ülkemizi Düzensiz Göçün Hedefi ve Transit Geçiş Yolu Haline Getirmeye Çalışan Göçmen Kaçakçılarına Asla Fırsat Vermeyeceğiz
Operasyonları düzenleyen Jandarmamızı, Polisimizi, Sahil Güvenliğimizi ve Göç İdaresi Başkanlığımız Çalışanlarını tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin
Ülkemizin huzur ve güvenliği için göçmen kaçakçılığı organizatörlerinin enselerinde olmaya devam edeceğiz”
 
Bu haber 505 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum