Reklam
Reklam

Adıyaman kaçırıldı: Urfa'da bulundu

Adıyaman’da önceki gün kaçırılan 4 yaşındaki çocuk Şanlıurfa’da çocuk bulundu.

Adıyaman kaçırıldı: Urfa'da bulundu
Editör: Urfa Haber 63
18 Ocak 2023 - 10:02 - Güncelleme: 18 Ocak 2023 - 11:52
Olay, önceki gün Adıyaman Barbaros Hayrettin Mahallesi yaşandı. İddiaya göre, sokakta oynarken kaçırılan Suriye uyruklu 4 yaşındaki H.U. için  polis ve jandarma ekipleri seferber oldu. Çocuğun ve şahsın bulunması için geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Güvenlik kamerasından yola çıkarak şahsın kız çocuğuyla birlikte Şanlıurfa’ya gittiğini tespit etti. Adıyaman Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan özel ekipler Şanlıurfa’ya gitti. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordineli yapılan çalışma sonrasında çocuk ve kaçıran şahıs Eyyübiye ilçesinde bulunan Balıklıgöl civarında bulundu. Çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi.
Çocuğu kaçıran S.A.’nın akli dengesinin bozuk olduğu, çocuğa zarar vermediği öğrenildi.

Yaşanan olayla ilgili Şanlıurfa Valiliği yazılı açıklamada bulundu. Valilik; “17.01. 2023 günü saat: 13:00 sıralarında Adıyaman merkez Barbaros Hayrettin Mahallesinde Suriye uyruklu H.U (4) isimli kız  çocuğun kimliği belirsiz  kişilerce kaçırılması üzerine Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri ile koordineli olarak yaşı küçük çocuğun bulunmasına ve şüphelinin  yakalanmasına yönelik  çalışmalar başlatılmıştır.
Yapılan geniş çaplı kamera ve saha çalışmalarında çocuğun eşkali  belirlenen 30-35 yaşlarında şüpheli şahıs tarafından kaçırıldığı ve ilimizde Balıklıgöl Platosu civarında bulunduğunun tespit edilmesi üzerine, yaşı küçük çocuk ve şüpheli S. A. (37)  18.01.2023 günü Şanlıurfa Çocuk Şube Müdürlüğü ve Adıyaman Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerinin koordineli olarak yapmış oldukları operasyon ile suçüstü yakalanmıştır.
Şüpheli S.A.(37) Çocuğun Kaçırılması ve Alıkonulması suçundan adlî mercilere sevk edilmek üzere gözaltına alınmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur”
 
Bu haber 2610 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum