beylikdüzü escort
Advert

Urfa'da 365. kısa dönem erler için yemin töreni düzenlendi

Şanlıurfa Jandarma Komutanlığında temel eğitimlerini tamamlayan 365-3 'inci kısa dönem 250 asker, düzenlenen törenle yemin etti. Şanlıurfa il Jandarma Komutanlığında düzenlenen yemin törenine

Urfa'da 365. kısa dönem erler için yemin töreni düzenlendi
Urfa'da 365. kısa dönem erler için yemin töreni düzenlendi Admin
Bu içerik 1252 kez okundu.
Reklam

İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törende acemilik eğitimini tamamlayan 365. kısa dönem erler için yemin töreni düzenlendi.  Törene, Şanlıurfa il Jandarma Komutanlığında düzenlenen yemin törenine; Vali  Güngör Azim Tuna, 20.Zırhlı Tuğay Komutanı Tuğ. General İsmail Hakkı Kösealioğlu, BŞB Vekili Aysel Göncü, Başsavcı Uğurhan Kuş, Harran Üniversitesi Rektörü Prof.dr. Ramaza Taşaltın, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, siyasi Parti temsilcileri, Bürokratlar ve askerlerin aileleri katıldı.

Törende konuşan Vali Güngör Azim Tuna, vatanlarını canlarından üstün tutan, büyük bir azimle emsalsiz fedakarlıklarla bağımsızlığa ve özgürlüğe sahip çıkan bir milletin evlatları olarak büyük bir onur yaşadıklarını söyledi. Bu özel günde erlerin heyecanını paylaşmak istediğini belirten Vali Tuna, şöyle konuştu: "Askerliğin Peygamberler Ocağı olarak bilindiği ve Peygamber şehri olarak da iftihar edildiği kültürümüz askerliğe ve vatanseverliğe derin anlamlar yüklemektedir. Askerlik bir vatan görevi olmasının yanında gözbebeği olan evlatlarını askere bayram coşkusuyla uğurlandığı asker millet kavramının yegane örneğidir. Ordu ve milletimiz ne zaman milletimize kastedilse bir vatanperverlik örneği bir kahramanlık destanı yazmıştır. Geçmişte olduğu gibi bugün de gelecekte de milletimiz vatana kastedenler karşısında aynı destanı yaşamaya yazmaya devam edecektir. Bir erkeğin yaşamında önemli bir dönüm noktası sayılan bu görevi başarılı bir şekilde tamamladınız. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyor gözlerinizden öpüyorum." İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Kemal Timuroğlu da erlerin Türkiye Cumhuriyetinin Atatürk ilke ve inkılaplarının teminatı olarak devletin bağımsızlık timsali olarak bayrağın huzurunda silah arkadaşlarıyla omuz omuza vererek namusları üzerine yemin edeceklerini belirtti. Askerlerin toplu halde ant içmesinin ardından bir asker yaş kütüğüne plaket çaktı, yapılan tören yürüyüşüyle etkinlik sona erdi. 

urfa urfa haber sanlıurfa asker kısa dönem jandarma yemin töreni
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversiteye Girişte Sınavsız Model Söz Konusu Değil
Üniversiteye Girişte Sınavsız Model Söz Konusu Değil
Urfa'da şalteri kaldırmak isterken canından oldu
Urfa'da şalteri kaldırmak isterken canından oldu