Vali Tuna, Suriyeli çocukları kendi çocuklarımız gibi yetiştiriyoruz

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyelilerin Eğitimi için 21 İl Milli Eğitim Müdürünün bir ayaya geldiği toplantıda müdürlere hitap ederek: “Suriyeli çocukları özümseyerek kendi çocuklarımız gibi yetiştirip, bu ülkeye hizmet etmelerini sağlamalıyız” dedi.

Vali Tuna, Suriyeli çocukları kendi çocuklarımız gibi yetiştiriyoruz
Vali Tuna, Suriyeli çocukları kendi çocuklarımız gibi yetiştiriyoruz Admin
Bu içerik 298 kez okundu.
Reklam

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir otelde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Tuna, Şanlıurfa’nın çok önemli bir konuma sahip olduğunu belirterek: “Binlerce yıllık tarihin başladığı bu coğrafyada insanlar iç içe geçmiş, kaynaşmış ve ortak bir kültür oluşturabilmiştir. 19 yaş ortalamasıyla Şanlıurfa Türkiye’nin ihtiyacı olan genç nüfus sahip. Türkiye’nin yaş ortalaması ise 30. Burada 650 bin öğrenci var. Bu nüfusu iyi yetiştirmeliyiz. Suriyeli kardeşlerimiz 3-4 yıldır Türkiye’deler. Devletimiz çalışıyor. Bu kardeşlerimizle birlikte yaşayacaksak, eğitim noktasında gerekenleri yapmalıyız. Bunları özümseyerek kendi çocuklarımız gibi yetiştirip, bu ülkeye hizmet etmelerini sağlayacağız. Onların bu konuda bir sorunları yok. Bu ülkeyi seviyorlar. Onlara Türkiye gibi sahip çıkan başka bir ülke yok” dedi.

Suriyeli mülteci barındıran 21 ilden gelen İl Milli Eğitim Müdürlerine çağrıda bulunan Tuna: “Bulunduğunuz illerden Şanlıurfa’ya gelmek isteyen öğrenciler varsa biz onları seve seve ağırlarız. Öğrencilerimizi Şanlıurfa’da ağırlamaktan memnuniyet duyarız” diye konuştu.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci;Şanlıurfa’da iki gün süren ve 21 il Milli Eğitim Müdürünün katıldığı değerlendirme toplantısıyla ilgili Vali Tuna’ya bilgiler vererek, katılımlarından dolayı teşekkür etti. 

urfa urfa haber sanlıurfa
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ovada Ürün Çeşidi Çoğalıyor
Ovada Ürün Çeşidi Çoğalıyor
Saklı Cennet Misafirlerini Ağırlıyor
Saklı Cennet Misafirlerini Ağırlıyor