Akçakale'deki husumet barışla sonuçlandı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan bir ilke imza attı.

Akçakale'deki husumet barışla sonuçlandı
Akçakale'deki husumet barışla sonuçlandı Admin
Bu içerik 494 kez okundu.
Reklam

ABDULLAH YİĞİT

İlçede Kaydo ve Narin ailelerinin kavga sonucu bir kişinin ölümü ile biten olayda  Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan Bir ilke imza atarak  büyük uğraşları sonucu her iki aileyi bir araya getirerek barış yapıldı.

Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan barış yemeğinde ev sahipliği yaparak binlerce kişiye öğle yemeği vererek  dualar eşliğinde  her iki aile  dualar eşliğinde  barıştılar.

Barış yemeğine; Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, AK Parti İl eski Başkanı Abdülkadir Kol, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Cemil Çadak ve İbrahim Kaymaz, AK Parti Harran İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz, MHP Milletvekili Adayı İbrahim Özyavuz, Akçakale Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar, kanaat önderleri ile yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Barış yemeği için kurulan dev çadırlar da oturan misafirler içinde  Özel yapılmış yemekler misafirler için ikram edildi.

Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan  yaptığı konuşmasında şunları söyledi: öncelikle  Narin ve Kaydo Ailelerinin bugün barışmalarından dolayı tek tek aile fertlerine teşekkür ediyorum bu iki aile birbirinden ayrılmaz iki aile olarak birbirinden kız alıp vermiş iç içe olan iki ailenin kavga sonucu bir kişinin ölümünden sonra hüsümet oluşmuş bizde belediye başkanı olarak bu iki aile ile görüştük bizleri kırmadılar bugün barış yemeği vererek onları bir araya getirdik burada olan tüm misafirlelere tek tek teşekkür ediyorum, bir daha ilçemizde  böyle olayların olmamasını temenni ediyorum diyerek sevinçliyim bugün çünkü iki aileyi barıştım dedi.

Narin ve Kaydı ailelerinin barış yemeğine katıldık. Bu barışta, her iki aileye ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah bir daha böyle kötü günler yaşatmasın inşallah.

urfa urfa haber sanlıurfa kan davası barış
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa'daki tatsız olay barışla sonuçlandı
Şanlıurfa'daki tatsız olay barışla sonuçlandı
Vali Tuna, Şanlıurfalı olmak basit bir şey değil
Vali Tuna, Şanlıurfalı olmak basit bir şey değil