beylikdüzü escort
Advert

15 Temmuz Şehitlerin Adı Sınıflarda Yaşayacak

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi'nde bin öğrencinin eğitim öğrenim gördüğü Türk Telekom Anadolu Lisesi'ndeki 30 sınıfa, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanların isimleri verildi.

15 Temmuz Şehitlerin Adı Sınıflarda Yaşayacak
15 Temmuz Şehitlerin Adı Sınıflarda Yaşayacak Admin
Bu içerik 324 kez okundu.
Reklam
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Hayriye Mahallesi'nde bulunan okuldaki 30 sınıfa 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanların adlarının verilmesini kararlaştırdı. Sınıfların isim tabelaları törenle değiştirildi. Törene Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, okul müdürü Yusuf Karataş ve öğrenciler katıldı.
Törende konuşan Belediye başkanı Resul Yılmaz, “ Biliyorsunuz 15 Temmuz’da ülkemiz, vatanımız ciddi bir ihanetle karşı karşıya kaldı. Ülkemizin düşmanlarıyla iş birliği yapılarak, ülkemizin işgaline parçalanmasına yönelik girişimde bulundular Milletin parasıyla alınan silahlar maalesef millete doğrultuldu. 15 temmuz gecesi büyük bir kahramanlık  gösteren şehitlerimiz oldu.Bu vesileyle  tüm şehitlerimizi  ve 15 temmuz  şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Okul idaresine böyle anlamlı bir davranıştan dolayı teşekkür ederim” dedi.
   Şehitlerin isminin sınıflara verilmesi amacıyla okulda çalışma   yapan öğretmenler  Ömer Faruk Erdimez ve Yunus Güzel  isimli öğretmenler şehitlerin fotoğrafların Cumhurbaşkanlığından  temin  ettiklerini ilçede ilk kez   bir okulda  şehit isimlerinin sınıflara  verilmesini gerçekleştirdiklerini belirtiler.  
Konuşmaların ardından aralarında Ömer Halisdemir'in de bulunduğu darbe girişiminde şehit olan 30 kişinin ismi, sınıflara verildi. Protokol üyeleri, şehitlerin isimleri ve fotoğraflarının bulunduğu tabelalar, sınıfların girişine yerleştirdi.   
urfa urfa haber sanlıurfa
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversiteye Girişte Sınavsız Model Söz Konusu Değil
Üniversiteye Girişte Sınavsız Model Söz Konusu Değil
Urfa'da şalteri kaldırmak isterken canından oldu
Urfa'da şalteri kaldırmak isterken canından oldu